Şartlar & Koşullar

Üyelik bilgilerimi güncellemeli miyim?
Üyelik bilgilerinizin güncel ve doğru olması size özel kampanyalarımızdan faydalanabilmenizi sağlayacaktır. Yapacağınız alışverişler belirttiğiniz üyelik bilgilerine göre fatura edileceğinden dolayı yanlış, eksik bilgi vermeyiniz. Üyelik bilgileriniz 3.şahıs veya kurumlara verilmez. Üye kaydı olduğunuz ekranda vergi numaranız ( bireysel kullanıcılar için TC kimlik no ) yazmadan üye olabilir, sitede alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişiniz sisteme düştükten sonra firma yetkililerimiz tarafından arandığınızda veya kendiniz firmamızı arayarak fatura kesilebilmesi için bu bilgiyi iletebilirsiniz.
 
Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?
Üye olmadan sepete istediğiniz ürünleri atabilirsiniz ama sepetinizdeki ürünleri satın almak için üye olmanız gerekmektedir.

Teslimat bilgileri?
Lütfen Teslimat bilgileri linkimizden okuyunuz!..  Teslimat Bilgileri için tıklayınız...

Ödemeyi kredi kartınızla yapabilirsiniz!.
Kredi kartıyla ödeme yapmak istiyorsanız, ödeme seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçiniz. Kredi kartı sahibinin ismini, kredi kartı numarasını ve güvenlik kodunu yazmalısınız (kredi kartının arka yüzündeki sayıların son 3 rakamı).

Bankaların sanal kartlarını peşin ödemelerinizde, sanal kredi kartlarını ise tüm ödemelerinizde kullanabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan tüm ödemeler 256 bit SSL Sertifikalı olup 3D Secure System altında güvencededir.

Güvenliğiniz açısından kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 3. şahıslarla bilgilerinizi paylaşmayınız.

Ödemeyi banka havalesiyle yapabilirsiniz!
Banka havalesi veya yapacağınız EFT için,  İşlem açıklamasında mutlaka müşteri isim soyadı ve sipariş numarasını belirtiniz

Alışverişi tamamlama ekranındaki yönergeleri izledikten sonra Banka/Havale seçeneğini seçtiğiniz taktirde karşınıza gelecek olan Banka Hesap veya Iban numaralarına havale / eft yapabilirsiniz.

Siparişim neden onaylanmadı? Ne yapmalıyım?
Siparişleriniz ilgili banka tarafından onaylanmaktadır. Kredi kartı bakiyeniz yetersiz veya internetten alışverişe kapalı ise farklı bir kredi kartı ile bir deneme daha yapabilir veya bankanızla irtibata geçebilirsiniz. Bankanız tarafından yapılan olası güvenlik sorgulamaları için bankanızdaki kayıtlarda güncel telefonlarınızın olması teslimat sürecini hızlandıracaktır.

Siparişimi onayladıktan sonra vazgeçtim, nasıl iptal ettirebilirim?
Siparişinizin iptalinde iade prosedürleri geçerlidir. Lütfen ürün iadesi sayfamızdan veya 0252 413 08 23 telefondan bize ulaşınız.

Aradığım ürünü bulamadım, kime haber vermeliyim?
Measi saatleri içerisinde ( 08:30 - 17:00 ) 0252 413 08 23 telefondan ve iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçiniz.

Aldığım ürünün Garanti durumu nedir?
Firmamızdan aldığınız tüm ürünler Türkiye de yerleşik Distribitör Firmaların Garantisi altındadır. Garanti süresi 1-2 senedir. Son kullanıcı olarak firmamızdan aldığınız her ürün adınıza faturalanır, herhangi bir garanti durumu süresince meydana gelebilecek arıza, hasar vb durumlarda Distribitör veya Üretici firmalarla kuracağınız irtibat esnasında tarafınızdan ıslak imzalı olan faturanın 1.nüshası istenmektedir. Lütfen adınıza kesilen faturayı güvenli bir şekilde muhafaza ediniz.

Sipariş verdikten sonra ürün değişikliği yapabilirmiyim?
Sipariş verdikten sonra firmamıza en kısa sürede değişiklik bildiriminizi yapmalısınız. Aksi taktirde siparişiniz en kısa sürede adınıza fatura kesilip kargoya sevk edileceği için değişiklik imkanı bulunmamaktadır. Yinede ürün kargo ile tarafınıza gelir ise ürününüzü ambalajını ve faturasını açmadan firmamıza geri gönderir ve değişiklik talebinizi yaparsanız bahse konu kargo ücretleri tarafınıza ait olmak koşuluyla ürün değişikliğiniz yapılabilir. Böyle bir durumda ürün ambalajında orjinalliğini bozmamanız gerekmektedir, kutusu açılmış, yıpranmış, ürün garanti etiketi açılmış ürünler için değişiklik talebi yapılamaz. Bu şartlar ödemesini yaptığınız ürünler için geçerlidir.

Teslimatta ödeme sistemli ürünlerde kargo tarafınıza iletildiyse, ürününüzü kargodan ödemesini yaparak teslim almalı ve daha sonra kargo ile ayrıca göndermelisiniz. Teslimatta nakit ödeme yaptığınız için ürün değişikliği isterseniz ambalajı açmadan firmamıza gönderir ve istediğiniz değişikliği yaptırabilirsiniz. Bu durumda fiyattan doğan fark düşük ise tarafınıza firmamız ödeme yapar ( havale, eft vb ) , yüksek ise fark ödemesini yaptıktan sonra kargonuz tekrar gönderilir.

Ürün iadesi?
Firmamızdan aldığınız tüm ürünler tarafınıza faturalandıktan sonra 15 gün içerisinde iade edilmelidir. İade için Ürün İadesi sayfamıza tıklayınız.

- Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Firmamızdan satın aldığınız ürünler orjinal distribitör kutusunda adınıza faturalanarak gönderilir, kutu üzerinde garanti sticker ı sökülmemiş, yıpranmamış veya hasar görmemiş her ürün koşulsuz şartsız fatura tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade alınır.  İade işlemi için firmamızla irtibata geçmeniz yeterlidir. Ürünü satın alırken yapmış olduğunuz ödeme şekline bağlı olarak ürün geri iadesi geldikten 1-3 iş günü içerisinde iade işlemi başlatılır, nakit ödemeli ürün iadesinde ürün firmamıza geri gönderilip tarafımızca teslim alındıktan sonraki 2 iş günü içerisinde belirleyeceğiniz hesaba ( banka, posta çeki ) havale-eft yapılır. Ödeme kredi kartı ile yapılmış ise ürün elimize ulaştıktan sonraki iş günü mail order ınız iptal işlemi başlatılır. Mevcut bankanın işleyişine bağlı olarak kredi kartınızla yaptığınız ödemenin iptali sağlanır. Bankaların iade işlemleri süre ve iade prosedürü olarak farklılıklar gösterebilir. 

Mevcut ürün iadesinde firma adına kesilen fatura ise iade faturası düzenlenerek tarafımıza gönderilmeli, bireysel kullanıcı iseniz ( vergi mükellefiyeti yok ise ) adınıza kesilmiş fatura nüshalarıyla beraberinde ürün iadesi sayfamızdaki formu doldurarak çıktısını alıp, imzalayarak göndermeniz yeterlidir.

Kutusu açılmış, garanti sticker ı sökülmüş ürün durumunda mevcut ürün kutusunun üzerindeki distribitör firma ile irtibata geçmelisiniz. Böyle bir durumda ürün firmamız tarafından iade alınmaz, iptal işlemi yapılamaz. Ürününüzün seri numarasıyla mevcut distribitörlerin web sayfalarından veya üretici firmaların web sayfalarından, ayrıca müşteri hizmetleri telefonlarından ulaşılarak garanti ye ürününüzü gönderebilir, duruma bağlı olarak iade-değişim isteğinde bulunabilirsiniz.

3D Secure ne demektir?
3-D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. Sistemin Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ” Verified by Visa” MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir.

3D neden güvenlidir?
3-D Secure sisteminde , sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır.Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.

onlineyatmalzemeleri.com © 2023
Powered By OpenCart-TR